edukacija

Apie edukacines programas

Pristatome 9 edukacines programas, kuriose 3 yra skiriamos lietuvių raštijai, šių kraštų istorijai, kultūros paveldui. Likusios programos pristato kraštus atskirai ir tai parodo Kulvos, Panoterių, Upninkų kraštų autentiškumą.

Panoteriai

15 žm. 2 val.

Panoterių krašto amatininkystė

Panoteriai
Trukmė: 2 val., 15 žm.

Ūkinė amatininkystė (plytų gamyba, molio blokų gamyba sienoms, šluotų, vantų rišimas, bitininkystės ypatumai, kaimiški pietūs). Maisto gaminimas (miltinių patiekalų įvairovė): skryliai, abriedukai, 4 rūšių virtiniai, zacyrka, naminiai makaronai, ruginė gira, varškėčiai (syrnykai). Užsiėmimo dalyviams suteikiama galimybė patiems gaminti, virti ir ragauti.

Plačiau
15 - 20 žm. 1,5 – 2 val.

Panoterių krašto dvarų ( XIX a. pabaigos – XX a. pradžios) darbininkų ir ūkininkų valgiai

Panoteriai
Trukmė: 1,5 – 2 val., 15 - 20 žm.

Ūkininkų, dvarų darbininkų valgių patiekalai, įpročiai. Edukacijos metu svečiai susipažins su valgių įvairove, mitybos įpročiais, pasninkų valgiais.

Plačiau
10 žm. 45 min.

Moki žodį – žinai kelią

Panoteriai
Trukmė: 45 min., 10 žm.

Intelektualūs, vaidybiniai, žaismingi užsiėmimai apie Panoterių krašto istoriją, paveldą, gamtos, istorinius objektus, žymius kraštiečius. Edukacijų užduotis rengė vyresnioji bibliotekininkė Irena Frankauskienė.

Plačiau

Naujienos

02/01/2023

Asociacija ,,Vyšnialaukio kaimo bendruomenė'' praneša

Asociacija "Vyšnialaukio kaimo bendruomenė" informuoja apie veiklas 2022 metais.

Skaityti daugiau
09/09/2022

Vėliavos ir vėliavnešio šventė

Panoterių krašto bendruomenė kviečia dalyvauti Rugsėjo 18 d. Renginio pradžia Renginys: ,,Vėliavos ir vėliavnešio šventė“ Projektas ,,Heraldika apjungia ir sutelkia bendruomenę naujoms ir prasmingoms veikloms“ Šventės eiga pridedame. Projektas finansuojamas iš Jonavos raj. savivaldybės kultūros ir meno rėmimo fondo.

Skaityti daugiau
13/08/2021

Panoterių krašto lankytini objektai

Panoterių kraštas negarsėja piliakalnių gausa ar upių slėniais. Tai paprastas lygumų kraštas viduryje Lietuvos. Bet ir čia galima atrasti objektus, kurie svarbūs lietuviui ar atvykusiam svečiui. Pati miestelio istorija, kuri susijusi su koplyčios pastatymu tikintiesiems ir buvo vietovardžio pradžia 1441 m. Tai metai, kai buvo įkurta Panoterių parapija ir kartu vietovardžio oficialus paminėjimas archyviniuose dokumentuose.

Skaityti daugiau

Renginiai

Šiuo metu nėra jokių renginių.