Objektai

P. Vaičiūno gimtinė-sodyba

PANOTERIAI

Apie objektą:

Sodyba yra  Piliakalnių k., 20,5 km nuo Jonavos miesto  ir 3 km nuo Panoterių miestelio. Tai respublikinės reikšmės kultūros paminklas. Nuo 1967 m. čia veikia muziejus.

Sodybą, išsidėsčiusią 0,30 ha teritorijoje, sudaro dviejų galų medinis namas, klėtis, sodas, liepų gojelis. Muziejus yra privatus. Kiekvienais metais nuo 1967-ųjų sodyboje buvo rengiami poeto gimtadienio minėjimai, kuriuos kartu su  Šilų seniūnija, Panoterių mokykla organizuodavo rašytojo žmona Teofilė Vaičiūnienė. Tą dieną į sodybą suvažiuodavo rašytojai iš Vilniaus, Kauno, dalyvaudavo Jonavos rajono atsakingi darbuotojai ir kūrėjai. Renginio metu būdavo apdovanojami rajoninio poetų konkurso, skirto P. Vaičiūno atminimui, laureatai, skaitoma  poezija, kiti kūriniai.

Dabar sodybos šeimininkas gyvena Klaipėdoje, į Anapilį išėjo poeto artimieji, todėl susitikimai muziejuje liepos 11-ąją, poeto, dramaturgo, vertėjo gimimo dieną,   vyksta  vis rečiau. Iki 2008 m. P. Vaičiūno gimtinėje prasidėdavo tradiciniai respublikiniai mėgėjų teatrų sambūriai, kuriuos organizuodavo  Panoterių kultūros centras.

Turistai gali apžiūrėti tik išorinę muziejaus dalį, nes nuo 2005-ųjų šeimininkai nebeatveria pastatų durų ir į vidų lankytojų nebeįleidžia. Į sodybą-gimtinę užsuka  mokinių ekskursijos, organizuojamos gamtos dienos, prie jos sustoja pravažiuojantys svečiai. Žymaus kraštiečio atminimą mena senosios liepos, kurias pasodino poeto seneliai.

Koordinatės:

  • GPS LAT 55.207036
  • GPS LNG 24.4741 
Pasidalinti:


 

APSILANKYk

Išsirinkite ką norėtumėte pamatyti ar pajusti!

Projektas ,,Jonavos krašto raštijos keliais“ yra skiriamas žymių Jonavos krašto žmonių, prisidėjusių prie lietuviškos raštijos istorijos pradmenų, saugojimo ir puoselėjimo: Abraomo Kulviečio, Petro Vaičiūno, Justino Vareikio.

Išsirinkite norimą veiklą savo pasirinktoje vietovėje ir susipažinkite artimiau tiek su asmenybėmis, tiek su vietovės gamtos ir kultūriniais objektais.

Edukacija

Kultūrinės ir edukacinės programos

Maršrutai

Tinkami pėsčiomis, dviračiais ir automobiliu

Objektai

Istorinių ir gamtinių objektų lankymas