Panoterių valsčius 1919–1950 m.

PANOTERIAI

Apie objektą:

Panoterių valsčiaus-apylinkės pastato istorija

Panoterių valsčiaus istorija prasidėjo 1919 m., kai  atkūrus Nepriklausomą Lietuvą  vyko administracinis teritorinis pasiskirstymas. Panoterių valsčius 1919–1950 m. priklausė Ukmergės apskričiai. 1950–1963 m. Panoteriai tapo apylinkės centru, priklausančiu Ukmergės rajonui. Nuo 1963 m. apylinkė persikėlė į Markutiškių k., o  Panoteriai tapo Markutiškių apylinkės dalimi. Buvusio valsčiaus administracinis pastatas pastatytas 1920 m. Jame dirbo valsčiaus administracija, kuriai vadovavo išrinktas viršaitis. Apylinkei išsikrausčius į kitas patalpas, į jas persikėlė Panoterių mokyklos kabinetai, dirbo pradinių klasių komplektai, nes vaikai netilpo mediniame mokyklos name. 1967 m. pastate įrengtas mokyklos bendrabutis, paslaugas teikęs iki 1994 m. Vėliau dalis namo tapo privačia, o kitoje dalyje įrengti du socialiniai butai.

Koordinatės:

  • GPS LAT 55.196853
  • GPS LNG 24.433414 
Pasidalinti:


 

Kiti objektai

APSILANKYk

Išsirinkite ką norėtumėte pamatyti ar pajusti!

Projektas ,,Jonavos krašto raštijos keliais“ yra skiriamas žymių Jonavos krašto žmonių, prisidėjusių prie lietuviškos raštijos istorijos pradmenų, saugojimo ir puoselėjimo: Abraomo Kulviečio, Petro Vaičiūno, Justino Vareikio.

Išsirinkite norimą veiklą savo pasirinktoje vietovėje ir susipažinkite artimiau tiek su asmenybėmis, tiek su vietovės gamtos ir kultūriniais objektais.

Edukacija

Kultūrinės ir edukacinės programos

Maršrutai

Tinkami pėsčiomis, dviračiais ir automobiliu

Objektai

Istorinių ir gamtinių objektų lankymas